Jakie są najlepsze ćwiczenia z piłką?

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Dbanie o swój wygląd jest obecnie dość powszechne. Równocześnie jednak nie każdy lubi żmudne treningi, dlatego też wiele osób poszukuje jakichś ciekawych pomysłów na wykonywanie ćwiczeń. Na przykład całkiem ciekawe są ćwiczenia z piłką, które można wykonywać zarówno na zajęciach fitness, jak i w domu. Zawsze świetnie się bawimy, a przy tym zdrowo spędzamy czas.

Jest to idealna opcja dla tych, którym znudziły się ciężary, a którzy mają w domu jakąkolwiek piłkę. Nie mówimy tu wcale o tej wielkiej treningowej, która zajmuje dużo miejsca. Właściwe ćwiczenia możesz wykonywać nawet z wykorzystaniem piłki do nogi! Z czym i jak ćwiczyć?

Lista ćwiczeń piłkarskich

Skoro już wspomnieliśmy o piłce nożnej, to warto od niej zacząć. Oczywiście jest ona świetna do zwykłego grania ze znajomymi, czy wykonywania różnych odbić (nawet liczenia, ile udało im się zrobić bez upadku piłki na ziemię). Są jednak inne ćwiczenia, które można wykonywać samemu. Najlepiej wybrać skłony i unoszenie nóg. Piłkę wykorzystujemy tu jako pomoc - przydatny gadżet. W pierwszym ćwiczeniu leżymy na plecach, a piłkę mamy między nogami. Podnosimy proste nogi razem z piłką i rękoma i podajemy piłkę z nogi do ręki. Unoszenie nóg to również ćwiczenie, które wykonujemy leżąc na plecach, ale piłkę umieszczamy między stopami i unosimy je tak, aby nie wypadła.

Lista ćwiczeń z piłką ścienną

Piłka do cross-fitu dostępna jest w różnych rozmiarach i o różnej wadze, dlatego listę polecanych ćwiczeń należy dostosować do możliwości, jakie daje produkt. Z cięższą, większą wersją możesz mieć pewne problemy, a lżejsza może być zbyt lekka do niektórych ćwiczeń. Niewątpliwie jednak są rzeczy, które zawsze możemy potrenować:

- rzut

- Brzuszki.

Jeśli chodzi o ten pierwszy, to myślę, że nie trzeba nikomu nic tłumaczyć. W przypadku brzuszków chodzi o to, żeby położyć się na plecach jak w klasycznych brzuszkach i wziąć piłkę w ręce. Podnosimy się jak w normalnym brzuszku i jednocześnie rzucamy piłkę. Dobrze jest trenować w ten sposób w dwie osoby, na zmianę, bo wtedy nie trzeba będzie za każdym razem chodzić na piłce, co z pewnością byłoby kłopotliwe i odbierało wiele przyjemności z ćwiczeń.

Lista ćwiczeń z dowolną piłką

Istnieją oczywiście ćwiczenia, które możemy wykonywać z każdym rodzajem piłki. Dzięki temu są one dość wygodne i można trenować wszędzie, w każdych warunkach - nawet na wakacjach. W końcu prawie zawsze będzie tam piłka. Wszystkie ćwiczenia mają na celu wprawić piłkę w ruch - jej toczenie. Można to jednak robić na różne sposoby:

Stań na prawej nodze, lewą lekko ugnij w kolanie, a czubek stopy oprzyj na piłce. Pochylając się do przodu, wypychamy piłkę do tyłu.

Siadamy w siadzie prostym, rozszerzając boki nóg. Pochylamy się do przodu, tocząc przed sobą piłkę trzymaną w dłoniach, po czym wracamy do pozycji wyjściowej.