Liposukcja, czyli modelowanie ciała

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Liposukcja jest powszechnie postrzegana jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Nic bardziej mylnego - otyłość nie tylko nie zniknie, ale może być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu odsysania tłuszczu.

Kultura pięknego ciała

Szczupła sylwetka to dla wielu osób warunek konieczny, aby czuć się dobrze i atrakcyjnie. Nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym coraz większą uwagę przywiązuje się do wyglądu i dobrej prezencji. Tymczasem siedzący tryb życia, mało ruchu, pośpieszne jedzenie i złe nawyki żywieniowe mogą pozostawiać wiele do życzenia. Kiedy uświadamiamy sobie, że tu i ówdzie pojawiają się niechciane kilogramy, zaczynamy ćwiczyć, przeglądamy Internet w poszukiwaniu nowych diet i... stajemy się coraz bardziej sfrustrowani. Odchudzanie wymaga ogromnej determinacji i silnej woli, a jednak niestety nie zawsze udaje się osiągnąć zamierzone efekty. Porażki w tym zakresie mogą być bardzo demotywujące.

Modelowanie, a nie odchudzanie

W walce o szczupłą sylwetkę nic nie zastąpi zdrowej diety i ćwiczeń. Zdarza się jednak, że nawet po schudnięciu są miejsca na ciele, w których nagromadziła się tkanka tłuszczowa, której nie da się usunąć samym odchudzaniem. Właśnie wtedy warto pomyśleć o liposukcji. Zabieg ten niweluje niedoskonałości sylwetki poprzez równomierne usunięcie nadmiaru tłuszczu z wybranych obszarów ciała, takich jak brzuch, uda, biodra czy pośladki. W tym kontekście liposukcję można nazwać dopełnieniem odchudzania.

Efekty liposukcji

Inwestycja w siebie

W sytuacji, gdy zainwestowaliśmy już swój czas i wysiłek w dążenie do wymarzonej sylwetki, warto zdecydować się na zabieg, który "dokończy dzieła". Tłuszcz usuwany jest za pomocą metalowej rurki poprzez odsysanie. Metody liposukcji można podzielić ze względu na ilość wstrzykiwanego płynu oraz mechanizm, w jakim działa kaniula. Jednorazowo można bezpiecznie usunąć maksymalnie 3-4 litry tłuszczu, co zajmuje około 1-2 godzin. Te kilka godzin to często milowy krok w budowaniu wysokiej samooceny pacjenta, dlatego dla wielu z nich jest to zabieg wart każdych pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że pracy nad sobą nie można zakończyć w momencie osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Tłuszcz nie jest już obecny w odessanych miejscach, ale może pojawić się w innych, powodując nieregularne zgrubienia. Dlatego sport i zdrowe odżywianie powinny pozostać z nami na zawsze - dla zdrowia ciała i ducha.

0 Komentarze

Warte uwagi

Spróbuj tej niskowęglowodanowej zielonej...

Pożywna shakshuka to idealny brunch low-carb. Shakshuka to bardzo zdrowy i sycący posiłek. Warto mieć ją w swoim repertuarze, ponieważ można ją podawać na śniadanie, lunch lub kolację. To...

Sekcje portalu