Odrobaczanie człowieka - jakie leki, zioła, tabletki i preparaty stosować?

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Odrobaczanie ludzi wzbudza wiele kontrowersji. Dla jednych może to być konieczność, dla innych niebezpieczny dla zdrowia zabieg. W tym artykule porozmawiamy o tym, komu zagrażają pasożyty ludzkie i jak z nimi walczyć.

W człowieku może rozwijać się wiele pasożytów. Do najczęstszych należą lamblia jelitowa, tasiemce, owsiki, świerzb, włosień, rak czerwony, glista ludzka i wszoły. WHO szacuje, że pasożyty występują u 10% światowej populacji. Szczególnie zagrożone są dzieci żyjące w krajach biednych, z ograniczonym dostępem do urządzeń sanitarnych. Najmłodsze z nich są często ogniskiem zapalnym pasożytów, które z czasem przechodzą na dorosłych członków najbliższego otoczenia dziecka.

Leczenie ludzi

Internet jest kopalnią wiedzy, ale w temacie odrobaczania jest wiele sprzecznych informacji i niebezpiecznych sposobów odrobaczania. Wśród lekarzy również nie ma zgody. Jedni uważają, że jest to niepotrzebny zabieg, inni (zwłaszcza zwolennicy medycyny naturalnej) twierdzą, że odrobaczanie może zapobiec wielu chorobom, zwłaszcza u dzieci bawiących się na dworze i żyjących w otoczeniu zwierząt domowych. Ich zdaniem zagrożeni są również zwolennicy spożywania surowego mięsa.

Przed przystąpieniem do odrobaczania należy potwierdzić obecność pasożytów w organizmie człowieka. W tym celu należy przesłać do laboratorium próbkę kału, krwi, moczu lub treści dwunastniczej.

odrobaczanie, metody domowe

Leczenie ludzi - domowe sposoby

Leczenie powinno odbywać się w gabinecie lekarskim, a poniższe metody mogą jedynie wspomóc ewentualne leczenie. Należy o nich poinformować osobę prowadzącą leczenie. Do naturalnych sposobów odrobaczania należą:

  • Olejek z oregano (wymieszać go z 4 kroplami wody z cytryną, spożywać 3 razy dziennie)
  • Nalewka z piołunu
  • Nalewka z czarnego orzecha włoskiego
  • Olej z pestek dyni (można również stosować rozgniecione pestki dyni z dodatkiem wody i cukru). Należy je spożywać na czczo, a po 5 godzinach popić niewielką ilością oliwy z oliwek. Za dobre właściwości pestek dyni odpowiada kukurbitacyna, która niszczy układ nerwowy wielu pasożytów.
  • Pau d'acro, najłatwiej przyjmować w kapsułkach
  • Sok z buraków i kiszonej kapusty
  • Balsam kapuściany

Naturalne metody odrobaczania nie usuną pasożytów z organizmu, choć mogą je nieco osłabić. Napary ziołowe nie są zalecane w walce z tasiemcem, który podrażniony może przenieść się do innego narządu w organizmie. Wyeliminowanie cukrów, pszenicy i mleka może również pomóc w eliminacji pasożytów, choć ich nie zabije.

0 Komentarze

Warte uwagi

Biegi przełajowe: Stawianie pierwszych kroków

Biegi przełajowe różnią się od innych form biegania, ponieważ w tym przypadku nie tylko rywalizujesz z konkurencją, ale jest to również wyzwanie mentalne w naturalnie zmiennym terenie...

Sekcje portalu