Jak zdrowe jest twoje smoothie bowl?

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Smoothie bowls - są kolorowe, pyszne i wyglądają cholernie dobrze na Instagramie. Jednak nie zawsze mogą być najzdrowszą opcją w menu.

Po pierwsze, mogą być polem minowym, jeśli obserwujesz swoje spożycie węglowodanów i cukru. Rozważmy na przykład miskę acai. Typowy przepis to:

Mrożony pre-mix acai często zawiera pulpę, cukier trzcinowy i syrop z agawy. Ma to około 42g węglowodanów - składających się z 28g cukru. Nie wszystkie mieszanki są stworzone równe, więc ważne jest, aby sprawdzić opakowanie!
- 100ml soku jabłkowego. Wersja bez dodatku cukru nadal zawiera 10g węglowodanów, składających się w całości z cukru.
- 100g mrożonych borówek. Wchodzi w około 11g węglowodanów - w całości z cukru.
- 1 mały banan, pokrojony do podania. Ma około 17g węglowodanów, w tym 14g cukru.
- Granola, do podania. Jedna z najpopularniejszych "zdrowych" wersji zawiera 32g węglowodanów i 9g cukru na 50g porcję.

Eeek. Podczas gdy większość węglowodanów i cukrów pochodzi z naturalnych, nie rafinowanych źródeł - to wciąż 112g węglowodanów i 72g cukru w jednym "zdrowym" posiedzeniu. Jeśli szukasz do odchudzania, to miska również notches up ponad 600 kalorii - bez znaczących hit białka. Nie ma powodu, by bać się owoców - ale nadal należy je spożywać z umiarem.

Więc co jest alternatywą?

Miłośnicy smoothie bowl, nie martw się - nie są one strefą no-go, jeśli przestrzegasz kilku prostych wskazówek.

Po pierwsze, uważaj na to, co jest w twojej bazie. "Jeśli używasz mrożonej bazy smoothie, takiej jak acai, smoczy owoc lub jagody, upewnij się, że jest to 100% pulpy owocowej. Wiele z nich ma dodane cukry, syropy i dodatki chemiczne. W ten sposób możesz kontrolować wszelkie dodatkowe spożycie cukru" - wskazuje dietetyk THR1VE Shannon Young. "Jeśli używasz świeżych owoców jako bazy, uważaj na wielkość porcji - pół filiżanki owoców to wystarczająco dużo. Możesz również spróbować zblendować świeży szpinak lub zieleninę, aby uzyskać dodatkową porcję warzyw."

Uważaj również na to, z czym mieszasz swoje owoce. Zamień soki i dodatkowe owoce na mleko orzechowe lub wodę kokosową, aby zmniejszyć zawartość cukru - upewnij się tylko, że są niesłodzone. Spróbuj też dodać surowe orzechy lub niskosłodzoną, bezglutenową granolę.

Ulubionym napojem THR1VE jest Pitaya Plus, 100% miąższ smoczego owocu, zmieszany z miarką naszego białka THR1VE waniliowego i połową filiżanki mleka migdałowego. Na koniec dodajemy odrobinę granoli THR1VE i 4-6 plasterków banana. Zawiera około 22 g węglowodanów - w tym 17 g naturalnego cukru. Zawiera około 360 kalorii. To ogromna różnica w porównaniu z pełnym węglowodanów, cukru i kalorii ulubionym acai.

Pamiętaj również, że czas jest kluczowy. "Jeśli masz wyższe węglowodany smoothie bowl, spróbuj go mieć w ciągu trzech godzin po treningu - najlepiej po odczekaniu godziny. Jest to strategiczny sposób na spalanie przez węglowodany i pomaga w regeneracji mięśni," mówi Young. Zasadniczo, smoothie bowl po treningu może nadal być w menu, ale składniki mają znaczenie!

0 Komentarze

Warte uwagi

Najlepsze ćwiczenia na plecy

Ból pleców dokucza wielu z nas, niezależnie od tego, czy jest to efekt pracy przy biurku, złej postawy czy zużycia. Pierwsza myśl może być taka, że trening raczej przeszkodzi niż pomoże...

Sekcje portalu