Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Trening w domu to dla wielu osób duży komfort, dlatego warto zdecydować się na taki krok, gdy tylko ma się taką możliwość. Oczywiście bez problemu możesz słuchać muzyki, nie musisz czekać w kolejce do poszczególnych urządzeń i nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Nie musisz kupować karnetu ani spieszyć się na siłownię do pracy.

Na jaki atlas warto się zdecydować?

Jednym z najbardziej potrzebnych sprzętów do domowej siłowni będzie atlas. Jest to dość skomplikowane urządzenie, ale ćwiczenia z wykorzystaniem atlasu są bardzo bezpieczne, bezpieczniejsze niż treningi z wolnym obciążeniem. Atlas polecany jest głównie dla osób początkujących, które chcą uniknąć kontuzji.

Atlas to nic innego jak wielofunkcyjne urządzenie wykorzystywane na siłowni. Z powodzeniem może być wykorzystywany do treningu całego ciała. Oczywiście są różne poziomy zaawansowania, jeśli chodzi o ten sprzęt, dlatego każdy musi sam zdecydować, na co chce się zdecydować. Można za jego pomocą trenować ręce, nogi i tułów.

Kupując wysokiej jakości atlas można mieć pewność, że siłownia będzie odpowiednio wyposażona, choć przydadzą się także inne urządzenia. Atlas może być wykorzystywany przez osoby w różnym wieku, bez względu na płeć. Poprawia on siłę, ale także kondycję ćwiczącego. Każdy, kto zdecyduje się na ten sprzęt może mieć pewność, że poprawi on sylwetkę i wzmocni masę mięśniową. Warto jednak skonsultować się z trenerem, aby podjąć najlepszą decyzję.

atlas siłowni

Na jakie elementy zwracać uwagę przy zakupie?

Istnieje kilka kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Przede wszystkim ma być on wykonany z solidnych materiałów, ważne są jego ogólne parametry techniczne, dlatego warto kupować go z jakąś doświadczoną osobą. Musi też posiadać szereg funkcji, tak aby można było ją wykorzystywać do różnych ćwiczeń. Ważne jest również to, aby mogły na nim ćwiczyć osoby o różnej wadze.

Najważniejsze przy zakupie atlasu są jednak zdecydowanie dane techniczne, dlatego należy sprawdzić, jakie są wymiary urządzenia. Wtedy też będzie można rzetelnie ocenić, czy atlas zmieści się na strychu, w garażu czy w domu. Niektóre modele można bez problemu złożyć, więc nie będzie problemów z ich przechowywaniem.

Atlas a obciążenie

Ważna jest też kwestia masy, czyli jaka może być maksymalna masa obciążenia w danych ćwiczeniach i maksymalna waga użytkownika. Podstawowe modele mają różne ograniczenia, bo np. osoba powyżej 100 kilogramów nie będzie mogła bezpiecznie ćwiczyć na takim sprzęcie. Trzeba więc wybrać nieco lepsze urządzenie, aby nie musieć się martwić o żadne ograniczenia i móc codziennie ćwiczyć w zaciszu domowym, pracując w ten sposób nad swoją sylwetką.

Warte uwagi

Podciąganie na drążku - jak zacząć?

Istnieje kilka podstawowych ćwiczeń uznawanych przez większość trenerów za kluczowe. Ich wykonywanie jest gwarancją wzmocnienia nie tylko kondycji, ale również większości podstawowych...

Sekcje portalu