Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Trening z hantlami

Jeśli ktoś chce osiągnąć wymarzoną sylwetkę, musi koniecznie ćwiczyć - sama dieta nie wystarczy. Aktywność fizyczna powinna być odpowiednia - może to być konkretny sport, ale tymczasem wykorzystuje się różne sprzęty, nawet te niewielkie, które umożliwiają regularne ćwiczenia. Hantle są zdecydowanie najbardziej poręczne z nich wszystkich, ponieważ są niewielkie, można zmieniać ich obciążenie, jak również można na nich ćwiczyć we własnym domu. Nie musisz się nawet na niczym skupiać - wykonywanie ćwiczeń dzięki nim jest bardzo proste. W dodatku można je nawet zabrać ze sobą, gdy gdzieś wyjeżdżamy. Są one ciężarem, ale jest to najprostszy sposób na trening nawet w podróży. Hantle produkowane są jednak w wielu różnych wersjach i jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nimi, niekoniecznie wiesz, który rodzaj kupić. Porada!

Pierwsza liga - przeznaczenie

Wybór ciężarków na początku nie jest łatwy. Z pewnością nieco ułatwi go zastanowienie się, do czego w końcu będziemy ich używać. W ten sposób można zdecydować się na najlepszą opcję. Dla osób, które chcą wykonywać ćwiczenia siłowe, na pewno potrzebny będzie cały zestaw ciężarków, wraz z ich rosnącym ciężarem. Dla tych, którzy są zainteresowani treningiem aerobowym, nie ma konieczności inwestowania w takie inwestycje. Chodzi raczej o to, by utrzymać stałe, niewielkie obciążenie, ale przy znacznej liczbie powtórzeń. Istnieje również coś takiego jak hantle regulowane. Dzięki nim możliwe jest dopasowanie obciążenia do trenowanej części ciała i stopnia jej wytrenowania. Niestety, takie hantle mają też swoje wady - nie da się tak szybko zmienić obciążenia podczas treningu, jak po prostu odłożyć jedne hantle i wziąć drugie. Jednak niewątpliwie mają one wiele zalet i są bardzo często kupowane.

Drugi podział - materiał

hantle na siłowni

Wybierając hantle dla siebie, warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego zostały wykonane. Na rynku dostępne są różne wersje wagowe - winylowe, neoprenowe, żeliwne i gumowe. W zależności od potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych, wybiera się odpowiedni rodzaj hantli. Hantle winylowe są duże, ale w zasadzie dość tanie. Z kolei wersje neoprenowe są tak naprawdę wykonane z żeliwa i pokryte gumą (neoprenem). Wersje żeliwne - w swojej prawdziwej żeliwnej postaci - są często i chętnie kupowane przez mężczyzn. Dlatego są zazwyczaj najdroższe i wcale nie są idealne. Często ślizgają się w spoconych dłoniach. Z kolei wersje gumowe są najbardziej antypoślizgowe. Są one w całości pokryte gumą, co zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania. Niezależnie od tego, co dla siebie kupisz, bez wątpienia warto ćwiczyć z ciężarkami! Są wygodne, dość tanie i poręczne.

Warte uwagi

Czy twój olej do gotowania szkodzi twojemu...

Nadszedł czas na audyt olejów w Twojej spiżarni! Tak zwane "zdrowe dla serca" przetworzone oleje mogą przynieść ci więcej szkody niż pożytku. Jeśli mówienie o olejach do gotowania...

Sekcje portalu