10 trenerów opowiada nam o swojej inspirującej podróży do fitnessu

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Szukasz powodu, aby pozostać zmotywowanym i zainspirowanym w swojej podróży fitness? Oto 10 trenerów fitness HealthifyMe opowiadających o swojej podróży do fitnessu i o tym, co zainspirowało ich do zrobienia tego w branży fitness i motywowania innych do przyjęcia zdrowego stylu życia.

Trener fitness - Sahil Gupta

Dorastając, byłem bardzo wychudzonym dzieckiem, zawsze po lżejszej stronie. Ta faza trwała przez cały okres studiów. Pewnego pięknego ranka coś pękło w moim okablowaniu i nie było już odwrotu. Ruszyłem na siłownię z całą mocą i zacząłem jeść masło orzechowe kilogramami. W ten sposób rozpoczęła się moja podróż do fitnessu.

Dbanie o formę stało się moją pasją i od tego czasu szczególnie interesuję się pomaganiem ludziom, którzy są w tej samej fazie, w której ja byłam kilka lat temu. Zdałam sobie sprawę, że bardzo ważne jest, aby edukować wszystkich, że jeśli jesteś chudy, możesz dojść do swojej wagi docelowej w zdrowy sposób, jedząc prawidłowo i trenując swoje ciało. To powiedziawszy, będą wyrzeczenia, które trzeba będzie poczynić i łzy, które trzeba będzie wylać.

Trener fitness - Anisha Choudhary

Moja podróż do fitnessu zaczęła się już w dzieciństwie. Moim głównym źródłem inspiracji był mój ojciec. Wpoił mi praktykę jogi i zawsze powtarzał, jak dobrze się odżywiać. Zaczęłam biegać i do dziś pamiętam, jak ojciec pomagał mi trenować na stadionie, zapisując mój czas biegu, aby pomóc mi ocenić moje postępy. Zainteresowałem się również koszykówką, trenowałem pod okiem trenera i zagrałem w kilku meczach na szczeblu państwowym.

Moja ciekawość, aby wiedzieć, co dzieje się w moim ciele, kiedy brałem udział w różnych zajęciach fizycznych, skłoniła mnie do podjęcia kariery w fizjoterapii.

Trener fitness - Roshini Gilbert

Nikt mi nie wierzy, kiedy mówię, że schudłam prawie 30 kg po ciąży, dzięki Bogu za zdjęcia. Ten mały wyczyn, który udało mi się osiągnąć zmotywował mnie i sprawił, że uwierzyłam, że jeśli masz chęć do zrobienia czegoś, to na pewno osiągniesz swój cel. Wyraźnie nie doceniałam tego, co oznacza bycie mamą. Opis pracy bycia mamą jest bardzo wymagający i sprawiał, że pod koniec dnia czułam się dość słabo. Wtedy właśnie zdałam sobie sprawę, że nadszedł czas, aby wrócić do formy i zaczęłam włączać treningi do mojej codziennej rutyny oraz upewniłam się, że stosuję zdrową dietę. Teraz nie tylko ja czerpię korzyści ze zdrowego trybu życia, ale także moja rodzina.

Wierzę w dawanie przykładu. Jeśli Ty jesteś w dobrej formie, Twoja rodzina również będzie zachęcana do dbania o nią. Kiedy już poznasz korzyści płynące z dobrego zdrowia, będziesz mógł edukować całą swoją rodzinę. A czyż nie jest to Twoim celem - osiągnąć to, co najlepsze dla tych, których kochasz?

Trener fitness - Shaik Moyeenuddin (Moin)

Moja podróż do fitnessu, jak każda inna, rozpoczęła się od pracy w korporacji w branży HR i giełdowej. Co jest inne, to fakt, że moja podróż jako trener fitness rozpoczęła się od kontuzji pleców. Pojawienie się w kilku artykułach w gazetach i czasopismach podniosło moje morale dziesięciokrotnie i sprawiło, że zafiksowałam się na utrzymaniu kondycji i pomaganiu innym w jej osiągnięciu.

Moje motto to inspirować i być inspirowanym. Każdego dnia podejmuję wyzwanie, aby zmotywować i zainspirować przynajmniej jedną osobę do rozpoczęcia życia w zgodzie z naturą.

Trener fitness - Sreemanth Desai

Jedyny w swoim rodzaju Bruce Lee - legenda sztuk walki - jest moją prawdziwą inspiracją, która poprowadziła mnie w kierunku fitnessu. Treningi w Kalaripayattu i Mieszanych Sztukach Walki pomogły mi zbudować wytrzymałość i elastyczność.

Wierzę, że wszystko czego potrzeba do prowadzenia zdrowego życia to ciężka praca połączona z dobrze zbilansowaną dietą. Jeśli masz pasję i napęd do transformacji, nic Cię nie powstrzyma!

Trener Fitness - Dileep Bs

Jako dziecko, zawsze byłem na zewnątrz, grając w jakiś sport lub inny. Zainspirowany przez takie sławy jak Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Sachin Tendulkar i im podobni zawsze zadawałem sobie pytanie: "Jeśli oni mogą, to dlaczego ja nie mogę?". Fakt, że ciężko pracowali i nigdy nie poddawali się w drodze do wielkości zainspirował mnie do podążania za moim powołaniem i wyruszyłem w podróż do fitnessu.

Ludzie zawsze uważają, że trudno jest osiągnąć i utrzymać dobrą formę i że wymaga to wiele wysiłku. Moją misją jest pomóc im zrozumieć, że wszystko co muszą zrobić, to uczynić fitness częścią ich codziennej rutyny, a osiągną to prędzej czy później.

Trener fitness - Syed Pasha

Kiedy byłem chudym chłopakiem z college'u, przeszedłem transformację, która doprowadziła mnie na ścieżkę fitnessu. Dopiero po zapisaniu się na siłownię zrozumiałem, jaki jest mój typ ciała. To zaszczepiło we mnie chęć kształcenia się na temat różnych typów ciała i jak pracować z każdym z nich. Moja przemiana zmotywowała mnie do rozpoczęcia tej podróży w kierunku fitnessu.

Teraz moja kolej, aby edukować wszystkich, których znam i pomóc im prowadzić zdrowsze życie.

Fitness Coach - Surabhi Srivastava

Po urodzeniu mojego drugiego dziecka zapadłam w śpiączkę z powodu nagłego spadku ciśnienia krwi. Mimo, że nie był to stan chorobowy, który miałam, wiedziałam, że jeśli się o niego nie zadba, może wymknąć się spod kontroli. To właśnie wtedy postanowiłem podjąć wysiłek i ćwiczyć każdego dnia, ale prokrastynacja okazała się zgubna.

Zaczynając jako wykładowca w college'u medycznym i prowadząc klinikę, która pomagała ludziom z nadwagą uzyskać ich wagę pod kontrolą. Zauważyłem, że wrócą oni cali i zdrowi, ale wrócą z tym samym problemem, ponieważ główną przyczyną ich problemu był ich nawyk żywieniowy. Po dołączeniu do HealthifyMe zdałam sobie sprawę, że poświęcenie zaledwie 45 minut na trening może zrobić wielką różnicę, jeśli połączy się go ze zdrową dietą, tak zaczęła się moja podróż. Posiadanie dobrego osobistego kontaktu z klientami uświadomiło mi, że przynoszenie im sukcesu to droga dwukierunkowa.

"Bóg dał nam 639 mięśni, których należy używać, a nie nadużywać; zapewnił nam również pożywne jedzenie, które jest dostępne w obfitości, do nas należy dokonanie zdrowego wyboru", to jest to, co zawsze mówię moim klientom.

Trener fitness - Tejash Kumar Reddy

Zacząłem ćwiczyć na siłowni w wieku kilkunastu lat i muszę przyznać, że nie było to łatwe. Wznowiłem treningi 5 lat temu, gdy ważyłem 130 kg i osiągnąłem plateau przy wadze 111 kg. To uświadomiło mi, że muszę zmienić sposób odżywiania się, a także treningi, ponieważ moje ciało przyzwyczaiło się do rutyny, którą stosowałam.

W trakcie tego procesu doznałem poważnej kontuzji, a mimo to udało mi się odbić od dna. Nauczyłam się z tego, że wszystko jest możliwe, wystarczy tylko trochę motywacji i wiary w siebie.

Trenerka fitness - Munira Jasdan

Będąc w szkole, byłam uczennicą z klasą, która interesowała się również sportem. Miałam bardzo silną konkurentkę, która zawsze była o krok przede mną. Fakt, że byłam od niej lepsza w nauce, a nie w sporcie, motywował mnie do przekraczania swoich granic i osiągania lepszych wyników w sporcie.

Dała mi ten mały impuls, który wystarczył, aby rozpocząć moją podróż do sprawności fizycznej i od tego czasu nie było oglądania się za siebie.

Potrzebujesz porady, jak sprawić, by fitness stał się częścią Twojej codziennej rutyny? Nasi eksperci/trenerzy mogą pomóc.

Tagi: Daily Fitness Inspirationexercisefitnessfitness advicefitness coachfitness expertfitness goalsFitness Inspirationfitness journeygymhealthifymeworkout

Warte uwagi

Jak odzyskać sylwetkę po zimie?

Już za chwilę trzeba będzie zrzucić płaszcze i kurtki maskujące zbędne kilogramy. Najwyższy czas wrócić do formy po zimowym lenistwie - przygotuj swoje ciało na nadchodzącą wiosnę...

Sekcje portalu