Płaski brzuch w tydzień - dieta i ćwiczenia na 7 dni - cz. II

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Wybieraj chude mięso. Indyk, kurczak lub ryba są świetne. Polędwica wieprzowa jest również dobrym wyborem.

Powinieneś jeść dużo warzyw. Dotyczy to zarówno warzyw gotowanych, jak i surowych.

Należy unikać przetworzonej żywności. Wyeliminowanie fast foodów i słonych przekąsek jest bardzo ważne.

Codziennie należy pić herbaty ziołowe - rumianek, miętę czy kminek.

Sól w diecie powinna być ograniczona. Niestety sól zatrzymuje się w organizmie i powoduje obrzęki.

Nie należy się przejadać.

Ćwiczenia w tygodniu na płaski brzuch

Aby stracić dobrych kilka centymetrów w pasie w tydzień, należy do planu dietetycznego dodać konkretne ćwiczenia. Powinny one działać na organizm w taki sposób, aby przyspieszyć metabolizm. Chodzi o to, by tłuszcz zamienić w energię. Interwały są pod tym względem bezkonkurencyjne.

Sposoby na płaski brzuch

Interwałowy trening na płaski brzuch

Trening interwałowy powoduje znaczny wzrost tempa przemiany materii. Powinno ono utrzymywać się na wysokim poziomie nawet do dwudziestu czterech godzin po zakończonych ćwiczeniach. Tkanka tłuszczowa jest więc spalana jeszcze przez wiele godzin po ćwiczeniach. Nawet wtedy, gdy odpoczywamy.

Podczas treningu interwałowego można wykonywać wiele różnych ćwiczeń. Są to m.in. jazda na rowerze, bieganie, ale najlepiej skupić ćwiczenia na brzuchu, czyli na wszystkim znanym brzuchu. Wybierz trzy wybrane przez siebie ćwiczenia i wykonuj je według schematu. Chodzi o szybkie tempo, a Ty musisz przejść do następnego ćwiczenia bez robienia przerw.

Może to wyglądać tak:

Ćwiczenia na 30 sekund

Ćwiczenia na 30 sekund

Ćwiczenia na 30 sekund

To jest jedna runda. Po wykonaniu całej serii odpocznij przez 30 sekund. Następnie należy wykonać jeszcze 4 rundy.

Trening aerobowy (cardio) na płaski brzuch

Mięśnie brzucha z pewnością nie mogą być przetrenowane. Dlatego trening ten powinien być wykonywany co drugi dzień. W kolejnych dniach powinnaś ćwiczyć aerobik. Jest to bardzo dobry sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak pod warunkiem, że:

wysiłek będzie trwał minimum 30 minut

tętno podczas ćwiczeń będzie wynosiło od 60 do 70 procent tętna maksymalnego.

W ramach tego treningu możesz jeździć na rowerze stacjonarnym lub wykonywać inne ćwiczenia, takie jak: bieganie, ćwiczenia na stepperze, ćwiczenia na orbitreku, robić pajacyki czy pływać.

Wzmocnienie mięśni brzucha

Pamiętaj, aby jak najczęściej się ruszać. Dobrym sposobem jest rezygnacja z samochodu czy windy. Każdy wysiłek przyczynia się do zwiększenia tempa przemiany materii i pozwala znacznie szybciej zauważyć efekty poszczególnych ćwiczeń.

Warto wiedzieć, na jakie efekty można liczyć już po tygodniu.

Z pewnością stosując wszystkie powyższe wskazówki dotyczące ćwiczeń i diety można uzyskać płaski brzuch w tydzień. Należy jednak być przygotowanym na to, że efekt nie będzie tak spektakularny. Należy kontynuować ten schemat przez kilka następnych tygodni. Po miesiącu zmiana będzie naprawdę ogromna, ale za to bardzo wyraźna.

0 Komentarze

Warte uwagi

Czy fitness odchudza?

Dlaczego zdarza się, że mimo regularnych ćwiczeń nie widać żadnych rezultatów? 1. większe zmęczenie - szybsza utrata wagi Błąd. Właściwie lepszy jest wysiłek umiarkowany, ale...

Sekcje portalu