Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Biodra nie kłamią, śpiewała Shakira, i naprawdę nigdy nie kłamią! Jeśli stały się składowiskiem tłuszczu, musisz zacząć się ruszać.

Na całym świecie kobiety są bardziej dotknięte problemem przyrostu wagi na biodrach. Powód jest prosty. Kobiety mają dwa razy więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni, głównie po to, by móc nosić i odżywiać dzieci. Nie mamy kontroli nad tym, gdzie komórki tłuszczowe decydują się pęcznieć i kurczyć.

Jednak badania wykazały, że komórki tłuszczowe w dolnej części ciała, biodrach i udach, gdzie kobiety mają tendencję do przybierania na wadze, są bardziej podatne na magazynowanie tłuszczu.

Przybieranie na wadze postępuje wraz z wiekiem, a zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest łatwe. Jeśli konsekwentnie przybierasz na wadze w okolicach bioder, ważne jest, aby zidentyfikować czynniki powodujące ten przyrost. Dla niektórych może to być po prostu brak ćwiczeń lub nadmiar kalorii w diecie. Są to jednak najłatwiejsze przypadki. Umpteen kobiety przybierają na wadze z powodu czynników takich jak niskie funkcjonowanie tarczycy, stres, nadmiar estrogenów i innych problemów hormonalnych.

Aby pozbyć się zbędnych kilogramów, trzeba będzie spróbować kombinacji diety, ćwiczeń sercowo-naczyniowych i wzmacniających. Szczególne wysiłki będą potrzebne, aby schudnąć po menopauzie. Ogranicz cukry/sól, rafinowane mąki lub ziarna, tłuste i smażone potrawy, pakowane/przetworzone jedzenie i mieszanki instant. Włącz do swojej diety świeże owoce i warzywa w ilości 3-4 porcji. Korzystaj ze schodów i utrzymuj aktywność fizyczną spacerując przez cały dzień. Włącz chodzenie pod górę lub wędrówkę raz w miesiącu.

Spróbuj tych ćwiczeń, aby uzyskać te uchwyty z bioder i utrzymać je off:

Clamshell:

Te ćwiczenia mogą pomóc ci pracować nad zrównoważeniem wysiłku mięśniowego między dnem miednicy a wewnętrznymi i zewnętrznymi udami.

Mostek pośladkowy na jednej nodze:

To jedno ćwiczenie może pomóc w rzeźbieniu i tonowaniu tyłka, abs i ścięgien szyjnych.

Ćwiczenia z bocznym wykrokiem:

Side step-ups aktywują pośladki, poprawiają równowagę i całkowity ruch ciała.

Martwy ciąg:

To ćwiczenie złożone celuje w quady, hamstrings, mięśnie pośladkowe, dolną część pleców, pułapki i przedramiona.

Wypady boczne z obciążeniem:

Regularne parowanie bocznych lonż z ciężarkami może wzmocnić i tonizować mięśnie w pośladkach, udach i biodrach.

Boczne wykroki:

Odmiana side-stepu, side-stepping curtsey to świetny sposób na ujędrnienie pośladków i nóg.

Tags: ClamshellDeadliftsĆwiczenia na biodraLungi boczne z obciążeniemĆwiczenia side-stepSide-stepping curtseySingle leg glute bridge

0 Komentarze

Warte uwagi

Jak elitarna zawodniczka wagi ciężkiej...

20-letnia Kiana Elliot jest elitarną ciężarowcem. Jest czterokrotną mistrzynią narodową seniorów i 2016 Senior Oceania Champion. Kiana obecnie trenuje do kwalifikacji Gold Coast 2018...

Sekcje portalu