Straciłam 11 kg w ponad 4 miesiące

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Nazwisko: Samarth Trigunaik

Wiek: 24 lata

Następnie: 91 kg

Teraz: 80 kg

Utrata: 11 kg w cztery i pół miesiąca

Samarth Trigunaik z Agry zaczął przybierać na wadze po tym, jak w 2012 roku wyjechał do Kanady, aby uzyskać licencję pilota komercyjnego. Jego dwa lata spędzone tam przełożyły się na złe wybory stylu życia i nawyki żywieniowe. Jego waga wkrótce wzrosła do 91 kg. Samarth zdał sobie sprawę z problemu dopiero po powrocie do Indii i rozpoczęciu starań o pracę. Rygorystyczne normy sprawności fizycznej dla pilotów oznaczały, że musiałby schudnąć 10 kg, zanim uzyskałby certyfikat, że jest wystarczająco sprawny, by latać.

Samarth przeszedł na drastyczną dietę, która przyniosła więcej szkody niż pożytku. Pozbawiony niezbędnych składników odżywczych, czuł, że jego wzrok się osłabił, a wytrzymałość spadła.

Początki

Zdecydował się dołączyć do programu HealthifyMe w czerwcu 2015 roku i już po 20 dniach zaczął zauważać korzyści.

"Wcześniej ćwiczyłem na własną rękę i kontrolowałem porcje jedzenia, ale nigdy nie straciłem na wadze. W ciągu kilku dni od zapisania się do HealthifyMe, moja wytrzymałość wystrzeliła w górę i zacząłem czuć się bardziej zmotywowany" - mówi.

Ćwiczenia

Eksperci HealthifyMe włączyli Samarthowi kombinację ćwiczeń na siłowni, jogi i diety.

Jego trener siły i wydajności, Saravanan 'Sharu' Hariram, mówi, że jednym z wyzwań był napięty harmonogram Samartha. Wraz z instruktorką jogi Pragyą Bhatt i dietetyczką Ritu Puri, opracował program, który uwzględniał ograniczenia czasowe, cele i typ ciała Samartha.

"Ponieważ Samarth powiedział, że może ćwiczyć tylko przez godzinę rano, zaleciliśmy ćwiczenia cardio cztery dni w tygodniu i wzmacnianie całego ciała dwa dni w tygodniu. Kazaliśmy mu również wykonywać asany jogi, ze szczególnym naciskiem na Surya Namaskar" - mówi Saravanan.

Samarth chodził na siłownię przez godzinę każdego ranka i ćwiczył jogę przez około 45 minut każdego wieczoru.

Dieta

Ritu ułożyła Samarthowi dietę, która uzupełniała jego reżim ćwiczeń. Każdego ranka budził się o 8 rano i wypijał szklankę ciepłej wody z cytryną, a następnie zjadał niewielki posiłek bogaty w białko. Potem następował godzinny trening, a następnie posiłek po ćwiczeniach.

Lunch - o 14.00 - zawsze poprzedzony był talerzem sałatki. Zwykle składał się z dwóch chapattis, małej miseczki dal lub kurczaka, jednego warzywa i twarogu/raity. Wieczorem pijał zieloną herbatę i owoc. Kolacja składała się z sałatki zaprawionej kilkoma kroplami octu jabłkowego, ciasta chia, missi roti, warzywa i szklanki maślanki.

Korzyści

"Najlepszą częścią programu HealthifyMe było to, że mogłam skontaktować się z ekspertami w każdej chwili w godzinach pracy" - mówi Samarth. "Jeśli z jakiegoś powodu musiałem opuścić ćwiczenia, zapewnili mi alternatywne rozwiązania" - dodaje.

HealthifyMe dało Samarthowi krokomierz, aby mógł liczyć liczbę kroków, które pokonywał każdego dnia. "Moim celem było zrobienie 7000 kroków każdego dnia" - mówi.

Samarth jest zachwycony swoim doświadczeniem z HealthifyMe. "Uwielbiam tę aplikację. Będę ją gorąco polecał innym" - mówi.

Nagrody

Nic nie pobije możliwości włożenia się w starą parę dżinsów. "Z 36 centymetrów moja talia zmniejszyła się do 32" - mówi Samarth.

Ale utrata wagi nie jest jedyną nagrodą. "HealthifyMe sprawiło, że czuję się bardziej zadowolony, zdrowy, pewny siebie i energiczny" - mówi. "Kariera pilota jest związana z jego zdrowiem i kondycją medyczną. Program odegrał ważną rolę w rozwoju mojej kariery".

Słowo końcowe

Właściwe wskazówki, dyscyplina i konsekwencja były kluczem do skutecznej utraty wagi przez Samartha.

Mimo, że Samarth sam próbował ćwiczeń i diet, nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów.

Saravanan przypisuje to brakowi wiedzy na temat właściwych technik fitness. "Ludzie często sami wymyślają swoje własne programy fitness i w większości przypadków nie przynoszą one rezultatów. Po pierwsze dlatego, że na siłowni wykonują przypadkowe ćwiczenia, a trening nie jest dostosowany do ich potrzeb. Po drugie, ćwiczenia nie są uzupełnione o odpowiednie odżywianie" - mówi.

W HealthifyMe "cała nasza trójka - Praga, Ritu i ja - współpracowaliśmy, aby opracować odpowiedni program odchudzania dla Samartha" - mówi Saravanan.

Widać, że ta współpraca pomogła Samarthowi zrzucić te kilogramy!

Disclaimer: Samarth osiągnął swoje cele związane z kondycją i karierą dzięki HealthifyMe. Wyniki mogą się różnić w zależności od osoby, więc pozwól naszym trenerom określić, co działa dla Ciebie.

Tagi: dieta, ćwiczenia, utrata wagi, studium przypadku

Warte uwagi

Jak zdrowe jest twoje smoothie bowl?

Smoothie bowls - są kolorowe, pyszne i wyglądają cholernie dobrze na Instagramie. Jednak nie zawsze mogą być najzdrowszą opcją w menu. Po pierwsze, mogą być polem minowym, jeśli...

Sekcje portalu