Chcesz schudnąć? Te treningi spalają tłuszcz!

Udostępnij:

Trening cardio

Trening cardio jest szczególnie polecany dla osób początkujących. Polega on na długotrwałym wysiłku o umiarkowanej intensywności, dzięki czemu wzmacnia się wytrzymałość organizmu. Dotlenienie organizmu wzmacnia serce, a stosowany kilka razy w tygodniu prowadzi do utraty zbędnych kilogramów. Najpopularniejsze formy to bieganie (na świeżym powietrzu lub na bieżni), jazda na rowerze (w klubie fitness mogą to być grupowe zajęcia spinningowe), jazda na rolkach lub pływanie.

Trening HIIT

Trening HIIT to intensywny trening interwałowy. Polega on na wykonywaniu interwałów, czyli ćwiczeń o zmiennej intensywności. Ćwiczenia te mogą być dowolne, istotą treningu jest zmiana ich intensywności - na przemian te bardzo intensywne z tymi wymagającymi umiarkowanego wysiłku (np. cardio). Przykład serii: 20 przysiadów z obciążeniem (intensywne), 30 brzuszków (umiarkowane), 20 podskoków z obciążeniem (intensywne), minuta jazdy na rowerze (umiarkowane), podskoki (aktywna przerwa). Całość powtarzamy 5 razy. Odpoczywamy dopiero po zakończeniu serii.

Ćwiczenia fitness

Trening HIIT doskonale przyspiesza metabolizm - efekt utrzymuje się nawet do 48 godzin po jego zakończeniu. Spala więc tłuszcz niezwykle efektywnie i prowadzi do widocznych efektów w krótkim czasie. Jego dodatkową zaletą jest krótki czas wykonywania - 15-30 minut. Wymaga jednak pewnego doświadczenia treningowego lub wsparcia trenera personalnego, który będzie czuwał nad jego prawidłowym przebiegiem.

Trening siłowy

Dla mężczyzn jest to dość oczywisty wybór, ale panie często rezygnują z ćwiczeń z większym obciążeniem w obawie przed nadmiernym rozwojem mięśni. Tymczasem to właśnie trening siłowy daje świetne rezultaty w zakresie rzeźbienia ciała i odchudzania! Ćwiczy się na maszynach oporowych lub z wykorzystaniem akcesoriów treningowych: kettli, drążków czy ciężarków. Istota treningu polega na wykonywaniu niewielkiej liczby powtórzeń każdego ćwiczenia (3-8 razy w 5-7 seriach) z dużym obciążeniem. Polecany dla osób bardziej zaawansowanych, początkujący powinni korzystać ze wsparcia trenera personalnego, który pomoże dobrać ciężar i zadba o prawidłową pozycję ciała.

Warte uwagi

Czy dieta low carb może złagodzić stan zapalny

Dieta przeciwzapalna jest trendy i z pewnością nie jest to fanaberia. Eksperci uważają, że spożywając odpowiednie pokarmy, możesz pomóc złagodzić stan zapalny i czerpać długoterminowe...

Sekcje portalu