Jak HealthifyMe zmieniło byłą pływaczkę na poziomie krajowym

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Przeczytaj o podróży Saikat Debnath w celu utraty wagi, byłego pływaka na poziomie krajowym

Waga przed: 93 kg

Waga teraz: 80,4 kg

Stracił 12,6 kg w 3 miesiące

Saikat Debnath, pływak reprezentujący Uttar Pradesh w czasie nauki w szkole, zawsze był w doskonałej formie. Ale wszystko to zmieniło się w klasie 12, kiedy wziął czas wolny od reżimu fitness, aby przygotować się do egzaminów tablicowych. "Brak aktywności fizycznej, moja miłość do jedzenia i fakt, że przeszedłem od nadmiaru ćwiczeń do ich braku, przyczyniły się do przyrostu mojej wagi" - wspomina 27-letni Saikat.

Technik z Bangalore mówi, że jego największym problemem było to, że zawsze brakowało mu energii. "Mimo że nie miałem żadnych problemów zdrowotnych, bardzo szybko się męczyłem. Nigdy nie byłem w stanie cieszyć się dobrą grą w piłkę nożną z przyjaciółmi, ponieważ byłem wyczerpany po pierwszych pięciu czy dziesięciu minutach. W rezultacie, stopniowo zacząłem unikać gry" - mówi.

Saikat zapisał się na siłownię, ale to nie pomogło mu w utracie wagi. Powodem tego był fakt, że brakowało mu osobistego trenera, co oznaczało, że jego rutyna ograniczała się do podstawowych ćwiczeń, podczas gdy jego dieta nadal pozostawała niezdrowa.

'W przeciwieństwie do innych aplikacji, w których indyjska żywność z reguły nie jest uwzględniona, HealthifyMe miał szczegółową bazę danych indyjskiej żywności'.

To właśnie jego małżeństwo zmotywowało Saikat Debnath do poważnego potraktowania swojej utraty wagi. "Szukałem trackera kalorii, kiedy natknąłem się na aplikację HealthifyMe. W przeciwieństwie do innych aplikacji, gdzie indyjska żywność zazwyczaj nie jest uwzględniona, ta miała szczegółową bazę danych indyjskiej żywności" - mówi. Saikat dołączył do HealthifyMe pod koniec sierpnia i wybrał pakiet premium, zdecydowany dojść do formy przed wielkim dniem.

Jego sprawa została przydzielona do, trener fitness Rohit Singh i dietetyk Ritu Puri. "Problem Saikat'a polegał na tym, że spędzał zbyt dużo czasu na siłowni. Codziennie przez 30 minut wykonywał ćwiczenia cardio, po których następowała godzina ćwiczeń z ciężarkami. Przeprogramowałem jego rutynę tak, aby trening cardio i siłowy odbywał się w różne dni. Spędzanie dużej ilości czasu na siłowni nie wystarczy, aby schudnąć i uzyskać dobrą sylwetkę, potrzebna jest również mądra praca" - mówi Rohit.

Ritu przeprowadziła szczegółowy wywiad z Saikat przed opracowaniem odpowiedniego planu diety. "Rozmawiała ze mną przez godzinę, pytając o składniki, które były łatwo dostępne w moim otoczeniu. Najlepszą rzeczą w przepisanym przez nią planie żywieniowym było to, że zawierał on produkty, które były powszechnie dostępne. Nie musiałem chodzić w poszukiwaniu konkretnych produktów spożywczych, jak początkowo sobie wyobrażałem" - mówi Saikat.

Największą zaletą HealthifyMe jest to, że pomogła mi zaplanować dietę zgodnie z moimi potrzebami i celami".

Dziś Saikat poprawił swoje nawyki żywieniowe i jest na dobrej drodze do przyjęcia zdrowego stylu życia. Jego celem jest nie tylko utrata wagi, ale również uzyskanie wyrzeźbionego ciała. Dlatego stosuje dietę bogatą w białko, aby wspomóc przyrost masy mięśniowej.

Zaczyna dzień dość późno, ponieważ praca nie pozwala mu zasnąć do około 2 w nocy. Zaczyna dzień od spaceru, a następnie spożywa śniadanie składające się z koktajlu proteinowego lub białek jaj. Jabłko zaspokaja poranny głód, gdy jest w pracy. Lunch składa się z sałatki, białek jaj, chapatti i od czasu do czasu grillowanego kurczaka.

Wieczorem zjada miskę owoców, a o 17.30 idzie na siłownię. Napój proteinowy po sesji treningowej zaspokaja jego zapotrzebowanie na białko. Wczesna kolacja to białka jaj i sałatki, przy jednoczesnej eliminacji węglowodanów, jeśli w ogóle. Na koniec, dość późno, bo o 2 w nocy, podjada batoniki odżywcze, aby zaspokoić głód o północy.

"Największą zaletą HealthifyMe jest to, że pomogło mi zaplanować dietę zgodnie z moimi potrzebami i celami. Zrozumiałam, że jeśli chodzi o utratę wagi, dieta odgrywa większą rolę niż trening. Nawet jeśli opuścisz treningi, nadal możesz osiągnąć swój cel, stosując odpowiednią dietę" - mówi Saikat.

W planowaniu swoich posiłków w dużej mierze polegał na aplikacji HealthifyMe. "W przypadku, gdy się przejadłem, korzystałem z aplikacji, aby obliczyć kalorie i ograniczyć następny posiłek" - mówi. Pomogło również urządzenie do śledzenia wody. "Miałem zwyczaj picia mniejszej ilości wody, więc użyłem przypomnienia o wodzie, aby upewnić się, że spożywam co najmniej 3-4 litry wody dziennie".

"Moi trenerzy również ogromnie mnie motywowali" - dodaje Saikat. "Rohit wysyłał mi motywacyjne filmy na YouTube trzy lub cztery razy w tygodniu i zawsze był tam, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości".

'Moja talia zmniejszyła się o 4 cale' utrata wagi 12 kg

"Jedną z największych zalet wirtualnego planu odchudzania jest to, że masz dostęp do swoich zapisów i możesz się do nich odnieść podczas planowania posiłków i rutyny ćwiczeń" - mówi Saikat. Chociaż nadal musi stracić kilka kilogramów, już widzi pozytywne rezultaty wynikające z utraty wagi. "Zacząłem znowu grać w piłkę nożną i choć nadal jestem zmęczony, mogę powiedzieć, że moja wytrzymałość wzrosła i nie czuję się już tak leniwy jak kiedyś. Moja talia zmniejszyła się o 4 centymetry. W rzeczywistości czuję się jakbym znów był na pierwszym roku (studiów)" - mówi.

Początkowo, gdy Saikat zapisał się do HealthifyMe, wielu jego przyjaciół, którzy regularnie chodzą na siłownię, wyrażało sceptycyzm wobec wirtualnego programu odchudzania. "Ale gdy zaczęły pojawiać się wyniki, zaczęli szanować moją decyzję" - mówi.

Saikat polecił już HealthifyMe kilku znajomym, a niektórzy z nich nawet zaczęli z niego korzystać. "Przed HealthifyMe wypróbowałem inne aplikacje do śledzenia kalorii, ale żadna z nich nie zawierała indyjskich potraw" - mówi.

Zainspirowany transformacją Saikat'a chcesz rozpocząć swoją własną podróż w kierunku utraty wagi? Nasi eksperci służą pomocą

Zastrzeżenie: Wyniki mogą się różnić w zależności od Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepsze dla Ciebie podejście, aby osiągnąć swój cel.

Tags: dietatexercisefitness goalfitness levelsTransformationweight lossweight loss journey

0 Komentarze

Warte uwagi

Idealna torba do fitnessu

Aktywne kobiety, które lubią uprawiać sport, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że tego typu wyjazdy wymagają odpowiedniej torby treningowej. Warto więc dowiedzieć się, na co zwracać...

Sekcje portalu