6 drobnych zmian w stylu życia, które mogą zmienić twoje ciało

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Niewielkie zmiany mogą naprawdę się przydać. Zebraliśmy nasze najlepsze wskazówki, jak utrzymać się na drodze do najlepszego ciała w życiu - w sam raz na lato. Sześć prostych wskazówek, które są tak łatwe, że możesz zacząć już dziś.

Jedz, dopóki nie będziesz głodna
... Nie, dopóki nie będziesz pełna.
Ta zmiana sposobu myślenia jest kluczowa. Wskazówka: powolne jedzenie pomoże Ci dostroić się do sygnałów głodu. Badanie opublikowane w British Medical Journal wykazało, że połączenie jedzenia do syta i szybkiego jedzenia potrójnie zwiększa ryzyko nadwagi!


Wypij jedną szklankę wody
Tak często mylimy głód z pragnieniem. Przed posiłkiem lub przekąską spróbuj wypić dużą szklankę wody i odczekać 15-20 minut. Jest to dobry test prawdziwego głodu. Badania, w tym jedno z Uniwersytetu w Birmingham, wykazały, że może to być również bardzo korzystne dla utrzymania wagi w ryzach. W rzeczywistości, amerykańskie badanie wykazało, że zwiększenie spożycia wody o zaledwie 1% może zmniejszyć całkowite spożycie kalorii i spożycie cukru. Jedna szklanka może naprawdę zrobić różnicę.

Ulepsz swój lunch
Nie musisz zmieniać całej swojej diety - nawet tylko zamiana jednego zdrowego posiłku dziennie może spowodować ogromną zmianę w tym, jak wyglądasz, jak się czujesz i jak funkcjonujesz. Zjedzenie super zdrowego wege i białkowego lunchu z dobrymi tłuszczami może odmienić Twój dzień. Prosta rada: zamów pięć posiłków THR1VE do domu, aby mieć gotowy lunch na cały tydzień. Są one doskonale zbilansowane, bezproblemowe i dostarczone do Twoich drzwi.

Ćwicz przez 8 minut
Tabata to rodzaj treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT), który można wykonać w zaledwie osiem minut! Obejmuje 2 minuty rozgrzewki, 20 sekund pracy, a następnie 10 sekund odzyskiwania, powtarzane 8 razy przez łącznie 4 minuty. Następnie 2 minuty schłodzenia. Okresy pracy muszą być trudne. Pomyśl o sprintach na plaży lub na rowerze stacjonarnym na 100% plus postrzegany wysiłek. Uwaga: Jeśli masz jakiekolwiek obawy przed wypróbowaniem tego na własną rękę - nie rób tego. Skonsultuj się najpierw z lekarzem.

Rozłóż w czasie spożycie węglowodanów
Nie musisz koniecznie obcinać węglowodanów - po prostu używaj ich mądrze. Jeśli jesteś zaznajomiony z Cyclic Low Carb eating, będziesz wiedział, że czas ma znaczenie, jeśli chodzi o spożycie węglowodanów. Jedzenie węglowodanów w oknie 60-180 minut po treningu maksymalizuje spalanie tłuszczu. "Spożywając większość dziennych węglowodanów po treningu, uzupełnisz zapasy glikogenu i zwiększysz swoją odpowiedź metaboliczną" - wyjaśnia dietetyk THR1VE Shannon Young. "To poprawia wydajność fizyczną, zwiększając zdolność organizmu do syntezy białek i promowania zmiany wagi".

Jedz godzinę wcześniej
Przesunięcie kolacji o godzinę lub dwie wcześniej i brekkie nieco później może zwalczyć tkankę tłuszczową. Pomaga to zwiększyć twój post nocny - tj. Czas między kolacją w nocy a brekkie następnego dnia rano. Dlaczego ma to znaczenie? Mamy wewnętrzny zegar ciała - i wiele aspektów naszego metabolizmu działa najlepiej rano, a nie późno w nocy. Jedzenie kolacji nieco wcześniej może pomóc Ci w osiągnięciu najlepszych wyników!

Warte uwagi

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o siłowni, a...

Następnej wiosny, już za chwilę z dna szafy wyciągniemy zwiewne sukienki i krótkie spodenki, które odkryją nasze niedoskonałości. Jak pozbyć się zbędnych kilogramów po długiej...

Sekcje portalu