5 ważnych lekcji na temat odchudzania, które można wyciągnąć z badania The Biggest Loser

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Badanie The Biggest Loser, który obserwator wagi nie zna The Biggest Loser, reality show, który popycha uczestników do bycia największym przegranym, jeśli chodzi o wagę?

Niedawne badanie byłych uczestników reality show rzuciło kilka interesujących spostrzeżeń na temat utraty wagi i fenomenu prób utrzymania formy po przejściu programu odchudzającego.

Badanie 14 uczestników, którzy wzięli udział w jednej z edycji popularnego reality show sześć lat temu, wykazało, że wszyscy oni, z wyjątkiem jednego, przybrali na wadze po zakończeniu programu. Badanie wykazało również spadek tempa metabolizmu wszystkich uczestników, jak również znaczny spadek poziomu leptyny, hormonu sytości, który mówi organizmowi, aby przestał jeść, gdy żołądek jest pełny.

Więc co to badanie oznacza dla Ciebie? Jeśli starasz się schudnąć tego lata, badanie to zawiera kilka ważnych wniosków.

    Nie czuj się winna z powodu ponownego przybrania na wadze

Połączenie słabnącego metabolizmu i spadającego poziomu leptyny u osób, które schudły, oznacza jedno: tendencję do ponownego przybierania na wadze. Jeśli po zakończeniu programu odchudzania przybierzesz na wadze, nie obwiniaj się, że nie starałeś się wystarczająco mocno. W równym stopniu winne są naturalne procesy zachodzące w organizmie.

    Utrzymanie szczupłej sylwetki wymaga wysiłku przez całe życie

Waga ma silną tendencję do powracania. Po przejściu programu odchudzania osoba otyła musi przyjąć skuteczną strategię kontroli wagi, aby upewnić się, że utracone kilogramy nie powrócą. Utrzymanie szczupłej sylwetki wymaga planu utrzymania jej przez całe życie.

    Niewielki przyrost wagi nie zawsze jest niezdrowy

Można mieć wysoki wskaźnik BMI i nadal być sprawnym. Zamiast obsesyjnie myśleć o wadze, należy skupić się na ogólnym stanie zdrowia. Wysoki wskaźnik BMI nie musi oznaczać nadwagi lub otyłości. Można być zdrowym pomimo odzyskania części utraconych kilogramów.

    Najlepiej jest zdusić przyrost wagi w zarodku

Kiedy człowiek przybiera na wadze, organizm przyzwyczaja się do niej. W okresie po utracie wagi, istnieje tendencja do powrotu do starego kształtu ciała. Zwiększa to szanse na ponowne przybranie na wadze. Fakt ten sprawia, że wskazane jest, aby ludzie starali się kontrolować przyrost masy ciała w początkowych etapach, aby zapobiec próbom przybrania na wadze po udanym programie odchudzania.

    Bądź pozytywnie nastawiony i trzymaj się planu

Wreszcie, ważne jest, aby nie tracić nadziei. Nie poddawaj się tylko dlatego, że szanse na powrót do wagi są wysokie. Nie poddawaj swojego ciała treningom jo-jo. Wytrwaj, wypoć się, trzymaj się zdyscyplinowanego stylu życia, przyjmij zdrowe nawyki, a reszta sama się o Ciebie zatroszczy.

Tagi: ważne lekcje odchudzania utrata wagi lekcje odchudzania treningi jo-jo

Warte uwagi

Czy fitness odchudza?

Dlaczego zdarza się, że mimo regularnych ćwiczeń nie widać żadnych rezultatów? 1. większe zmęczenie - szybsza utrata wagi Błąd. Właściwie lepszy jest wysiłek umiarkowany, ale...

Sekcje portalu