5 ruchów jogi na sezon świąteczny

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Nadchodzi czas festiwalu, a siłownia - i ćwiczenia - zostają zepchnięte na dół listy priorytetów. Upewnij się, że zostaniesz, ćwicząc te pięć łatwych ruchów jogi. Sprawią, że poczujesz się zdrowszy i pomogą ci przetrwać ciężki okres objadania się z elanem!

Bhujangasana

Znana również jako pozę Kobry, tonizuje twój brzuch i wzmacnia kręgosłup i plecy.

Jak to zrobić?

Połóż się w pozycji leżącej. Unieś ręce nad głowę, trzymając nogi wyciągnięte i pięty dotykające się nawzajem. Podnieś dłonie pod ramiona, wyrównując opuszki palców z barkami. Zrób wdech i podnieś głowę tak, aby oczy widziały sufit. Wytrzymaj 30-60 sekund, oddychając normalnie. Zrób wydech i powoli przetocz klatkę piersiową, szyję i czoło, wyciągając ręce nad głowę, aby wrócić do pozycji wyjściowej. Powtórz trzy razy z 15-sekundową przerwą na relaks pomiędzy kolejnymi powtórzeniami.

Baddha Konasana

Pozę szewca doskonale nadaje się do kształtowania ud i pośladków. To także najlepszy sposób na zapobieganie niestrawności - wykonuj ją przez kilka minut przed pójściem do łóżka.

Jak to zrobić?

Usiądź z prostym kręgosłupem. Kolana powinny być zgięte w kolanach, a krawędzie podeszew obu stóp powinny się dotykać. Pięty powinny dotykać wewnętrznej strony ud. Chwyć za kostki obu nóg. Wykonując głęboki wdech, wyprostuj kręgosłup i ściągnij łopatki do tyłu. Wydech i zaciśnij podeszwy razem. Pozostań w tej pozycji tak długo, jak możesz. Powtórz 5 razy, odpoczywając przez 10 sekund pomiędzy pozycjami.

Dhanurasana

Pozycja z łukiem

Jak zrobić.

Połóż się, brzuch i podbródek dotykają ziemi. Ręce trzymaj obok siebie, dłonie skierowane do góry. Nogi powinny znajdować się w odległości około 6 cali od siebie. Zegnij nogi w kolanach i zbliż pięty do bioder. Staraj się chwycić kostki obiema rękami. Delikatnie podnieś podbródek, głowę i szyję do tyłu, ale utrzymuj klatkę piersiową na ziemi. Zrób wdech i podnieś się, aż tylko brzuch będzie dotykał ziemi. Podciągnij nogi rękoma tak, aby ciało wygięło się w łuk. Wpatruj się w punkt na suficie i wstrzymaj oddech.

Urdhava Hastotanasana

Ta rozciągająca asana może zapewnić Ci szczupłą talię i szeroką klatkę piersiową.

Jak to zrobić?

Stań prosto ze złączonymi stopami i unieś ręce nad głowę w pozycji namaste. Pochyl ciało w prawo, aż poczujesz napięcie w lewej talii. Pozostań w tej pozycji przez 15 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej i pochyl się w lewo. Pozostań w tej pozycji przez 15 sekund. Spróbuj w ciągu tygodnia wydłużyć czas wytrzymania do 30 sekund.

Vajrasana

Diamentowa pozycja jest idealna, aby uporządkować układ trawienny i pobudzić krążenie krwi. Ta asana pomaga również ujędrnić uda i zapobiega reumatyzmowi.

Jak to zrobić?

Usiądź na udach z pośladkami dotykającymi pięt, dłonie na udach. Utrzymuj głowę, szyję i plecy w pozycji wyprostowanej. Utrzymaj pozycję przez 2 do 3 minut, pamiętając o głębokim wdechu i wydechu. Wyjdź z tej pozycji, powoli rozciągając nogi.

Tags: Baddha KonasanaBhujangasanaDhanurasanaUrdhava HastotanasanaVajrasanayoga asany

0 Komentarze

Warte uwagi

5 ruchów jogi na sezon świąteczny

Nadchodzi czas festiwalu, a siłownia - i ćwiczenia - zostają zepchnięte na dół listy priorytetów. Upewnij się, że zostaniesz, ćwicząc te pięć łatwych ruchów jogi. Sprawią, że...

Sekcje portalu