Jak wybrać najlepszą odzież do biegania?

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Gdybyśmy mieli wymienić te aktywności sportowe, które cieszą się szczególną popularnością, bieganie z pewnością znalazłoby się na jednym z pierwszych miejsc. Czy jednak rzeczywiście wymaga ono specjalistycznej odzieży sportowej?

Prawdą jest, że wiele elementów odzieży i akcesoriów można nabyć dopiero po pewnym czasie, co z pewnością uchroni nas przed wydaniem zbyt dużej ilości pieniędzy. Nie ulega jednak wątpliwości, że pewne rozwiązania należy mieć przy sobie od samego początku.

Buty do biegania

Tutaj na pierwszy plan wysuwają się wygodne buty do biegania i nie ma wątpliwości, że nie ma mowy o przypadkowych rozwiązaniach. Buty powinny nie tylko chronić stopę przed urazami, ale również dobrze ją amortyzować. Oczywiście, można próbować biegać w klasycznych butach sportowych, ale jeśli podeszwa jest zbyt miękka lub cienka, nie będzie to komfortowa aktywność. Nie należy zapominać, że jeśli obuwie nie jest dobrze zaprojektowane, to wcale nie jest łatwo o kontuzję.

Spodenki do joggingu

Buty to jednak nie jedyny produkt, który dobrze jest kupić jak najszybciej, nie mniej ważne są spodenki do biegania. Tutaj warto rozróżnić legginsy, które sprawdzają się w zimnych miesiącach oraz spodenki, które są idealne na lato. Wiele osób nie potrafi dokonać jednoznacznego wyboru między szortami a dresem treningowym i trudno ocenić, która opcja jest ciekawsza. Najważniejsze w tym kontekście wydają się być jednak czynniki atmosferyczne.

buty do biegania

Oddychająca koszulka i kurtka do biegania

Bardzo pomocnym rozwiązaniem może okazać się również koszulka. Obecnie jest ona dostępna nie tylko w wielu kolorach i fasonach, ale także we wzorach, a koszulki dedykowane są nie tylko kobietom i mężczyznom, ale także dzieciom. Koszulki termoaktywne znane są z tego, że regulują temperaturę ciała i sprawiają, że skóra oddycha. Gdy robi się chłodniej, warto zaopatrzyć się w bluzę lub nawet kompletny dres do biegania. Ten ostatni jest bardzo popularny nie tylko dlatego, że jest ciepły, ale także dlatego, że doskonale maskuje nieco za duży brzuch.

Jesienią i zimą warto też pamiętać o kurtce, pamiętając, że podczas biegania najlepiej sprawdzi się ta, która chroni przed deszczem. Co ważne, kurtka może przydać się nawet latem, ponieważ podczas intensywnego wysiłku pęd powietrza może być niezwykle uciążliwy.

Nie mniej ważna, niezależnie od pory roku, jest bielizna do biegania, często określana mianem "warstwy zero". Dobra powinna być idealnie dopasowana, dlatego oczekuje się, że nie będzie nas uwierać i gnieść, a jednocześnie pozwoli skórze oddychać.

Warte uwagi

Top 6 produktów spożywczych, które pomogą Ci...

Większość trenerów osobistych narzeka, że klienci ćwiczą rygorystycznie, często przetrenowani, ale nie zawracają sobie głowy swoimi potrzebami żywieniowymi.Ignorowanie potrzeb organizmu...

Sekcje portalu