Dlaczego warto kupić okulary u optyka?

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Okulary pomagają lepiej funkcjonować, czasem są też ważnym elementem wizerunku danej osoby. Dobieramy je więc pod względem funkcjonalności, ale i estetyki. Wizyta u optyka pozwala profesjonalnie zbadać ostrość wzroku i sprawdzić, jakich dokładnie okularów potrzebujemy. Optyk pomoże również dobrać dodatki, takie jak powłoki antyrefleksyjne czy przyciemnienie szkieł w przypadku silnego nasłonecznienia. Jednak pierwszym krokiem do wyboru odpowiednich okularów jest badanie. Na czym ono polega i czego jeszcze można się spodziewać w gabinecie i salonie optycznym?

Badanie ostrości wzroku

Pierwszym etapem badania wzroku u optyka jest autorefraktometr. Co to oznacza? Siadamy wygodnie na krześle, podbródek opieramy na podstawce i obserwujemy wyświetlany obraz, który staje się coraz ostrzejszy i coraz bardziej rozmazany, a w tym czasie urządzenie zbiera informacje za pomocą technologii podczerwieni o tym, jak szybko oko się adaptuje. Takie badanie dostarcza wielu ważnych informacji, ale po nim powinno nastąpić subiektywne badanie ostrości wzroku.

W mieście takim jak Kraków nie brakuje dobrych salonów optycznych. Tutaj również przeprowadzany jest drugi etap badania, w postaci pytań zadawanych klientowi. Dotyczą one przyjmowanych leków i wizyt u okulisty, a następnie łatwości lub trudności w odczytywaniu rzędów cyfr. Dzięki temu optyk może przekonać się, jak subiektywnie postrzega badaną osobę. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiednich soczewek przed zamówieniem okularów.

Dlaczego tylko optyka?

Kupno okularów poza odpowiednim miejscem, jakim jest salon optyczny, może kusić. Przede wszystkim niższą ceną, ale także łatwą procedurą. Należy jednak mieć świadomość, że nie zawsze jest to właściwy wybór. Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto kupować okulary tylko u optyka.

wybór obiektywu

Indywidualnie dopasowane soczewki

W sklepach, drogeriach i na bazarach można kupić okulary w bardzo ciekawych oprawkach i cenach, ale ich szkła są zawsze takie same. Wiele osób ma niewielkie różnice w wadzie prawego i lewego oka. Noszenie obu identycznych soczewek spowoduje u nich bóle i zawroty głowy, a nawet pogorszenie wzroku. Nie warto ryzykować. Okulary optyczne mogą być również dobrane tak, aby służyły jednocześnie do dali i czytania, mogą też być bardziej wytrzymałe niż standardowe, w zależności od potrzeb.

Dobra jakość

Salon optyczny dba również o odpowiednią jakość okularów. Z pewnością nie przyczynią się one do powstania wady wzroku czy złej jakości widzenia. Zakup okularów w profesjonalnym salonie jest więc wyrazem troski o swój wzrok.

Badanie przed zakupem

Co ważne, optyk przed doborem odpowiednich okularów dla danej osoby wykonuje również badanie. To znacznie lepsza opcja niż "chybił - trafił".

Odpowiednie oprawki

W Krakowie nie brakuje salonów optycznych z szerokim wyborem oprawek. Co więcej, pracownicy salonu mogą również doradzić, tak aby okulary stały się ozdobą i spójną częścią wizerunku. U optyków można również kupić piękne okulary przeciwsłoneczne, które naprawdę chronią oczy przed promieniowaniem UV, a przy tym poprawiają wzrok.

0 Komentarze