Jak przetrenowanie może zrujnować twoje wyniki

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Trener Max Holcroft wyjaśnia, dlaczego nie musisz być na siłowni cały dzień, każdego dnia.

Niezależnie od tego, czy nazywamy to "przetrenowaniem" czy "niedostateczną regeneracją", proste powiedzenie "więcej znaczy lepiej" po prostu nie ma zastosowania w przypadku treningu.

W większości przypadków jakość wygrywa z ilością! Kiedy trenujesz, twoje ciało zasadniczo się łamie! Następnie odbudowuje się w silniejszej konfiguracji, bardziej wytrzymałej. Mięśnie ulegają rozerwaniu, energia zostaje wyczerpana, a pojemność VO2 jest testowana. Po treningu Twoje ciało przechodzi w tryb regeneracji, stąd potrzeba "zbudowania" siebie z powrotem i stania się silniejszym.

Tak więc akty snu, właściwe odżywianie, nawyki stylu życia, uważność i aktywna regeneracja są krytyczne, aby zapewnić, że rzeczy wracają silniejsze i gotowe do ponownego złamania (kiedy mówię złamane, mam na myśli włókna mięśniowe, a nie kości!).

Jeśli po prostu trenować, trenować, trenować bez odpowiedniego odzysku to jest jak zawsze bieganie sub-par. Pomyśl o tej analogii, wysokiej wydajności F1 super samochód zaczyna wyścig i pasy go wokół toru, w pewnym momencie przychodzi do pit stopu (zmiana opon, paliwo, klocki hamulcowe itp.), a następnie wznawia wyścig, myśleć o życiu jako wyścigu i pit stopu jako odzysku, wyobraź sobie, jak samochód pójdzie bez pit stopu ... to zepsuje się i nie ukończy wyścigu, tak samo jak twoje ciało. Chroniczne zmęczenie, brak energii, brak wydajności, brak wyników, to wszystko jest spowodowane przez niedostateczną regenerację/przekroczenie treningu!

Więc moja rada dla ciebie, trenuj ciężko, uderzaj w rzeczy z intensywnością i żyj aktywnie, ale uderzaj w doły regularnie, masuj, pływaj, medytuj, rozciągaj się, jedz dobrze, śpij 7-8 godzin dziennie i ciesz się słońcem - twoje ciało, rodzina i "wyścig" będą ci wdzięczne.

Nie jesteś pewien, czy masz odpowiednią równowagę? Nasz protokół THR1VE to 8-tygodniowy program treningowy i żywieniowy, opracowany z ekspertami, który powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć i wymaga mniej niż dwóch godzin treningu tygodniowo.

O Maxie
Max jest wykwalifikowanym trenerem personalnym i właścicielem Crossfit4000 w Brisbane CBD.

0 Komentarze

Warte uwagi

Atlas ćwiczeń

Trening w domu to dla wielu osób duży komfort, dlatego warto zdecydować się na taki krok, gdy tylko ma się taką możliwość. Oczywiście bez problemu możesz słuchać muzyki, nie musisz...

Sekcje portalu