Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Przepis na sok z aloesu na odchudzanie i nie tylko? Nic bardziej prostego! Przedstawiamy całkowicie genialny, domowy przepis na sok z aloesu.

Sok z aloesu - przepis

Składniki:

- garść liści aloesu (lub jeden duży liść)
- świeżo wyciśnięty sok z cytrusów (pomarańczy, grejpfrutów lub cytryn)

Co zrobić?

1. obrać liście ze skórki, odciąć twarde krawędzie, pokroić liście na mniejsze kawałki.
2. podważ skórkę i zdejmij ją palcami. Możesz też obrać ją nożem, ale pamiętaj, aby jak najmniej miąższu pozostało na skórce. Jeśli liście są małe, wystarczy wydrążyć miąższ.
3. Jeśli wydrążyłeś miąższ z dużego liścia, ostrożnie go pokrój. Jeśli z małego, włóż go od razu do blendera.
Do całości dodaj jedną lub dwie szklanki soku owocowego.
Całość zmiksować.
Jeśli sok jest zbyt słodki lub zbyt kwaśny rozcieńcz go wodą.

Co dalej?

Tak przygotowany sok z aloesu można przechowywać w lodówce nawet do tygodnia. Sok z aloesu nadaje się zarówno do picia, jak i do stosowania zewnętrznego na skórę. Preparat ten będzie genialnym rozwiązaniem zarówno na liczne zmiany skórne, jak i na kompletne odżywienie włosów.

Picie aloesu na odchudzanie

Oczywiście sok z aloesu wspomaga również proces odchudzania. Nie tylko przyspiesza metabolizm, ale także zwiększa spalanie kalorii - więcej: oczyszcza i... przeczyszcza! Z tego powodu sok z aloesu jest często stosowany przy zaparciach. Aby skutecznie schudnąć, wystarczy dwutygodniowa lub miesięczna nalewka z aloesu. Sok z aloesu pijemy trzy razy dziennie po łyżeczce przed większymi posiłkami, a nalewkę raz dziennie przed najbardziej obfitymi posiłkami w ciągu dnia. Jedna szklanka napoju nie powinna przekraczać 25 gramów.