Top 6 produktów spożywczych, które pomogą Ci nabrać masy mięśniowej

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Większość trenerów osobistych narzeka, że klienci ćwiczą rygorystycznie, często przetrenowani, ale nie zawracają sobie głowy swoimi potrzebami żywieniowymi.

Ignorowanie potrzeb organizmu oznacza, że cały ten trening nie wykonuje pracy, którą mógłby wykonać.

Pamiętaj, że białka i minerały są niezbędne, aby ułatwić rozwój mięśni i wzrost tkanki beztłuszczowej. Ale nie musisz jeść tylko mięsa, żeby nabrać masy mięśniowej. Możesz budować mięśnie również na diecie wegetariańskiej. Wszystko, co musisz zrobić, to dowiedzieć się, jak działa odżywianie i jak wykorzystać je do własnej kondycji i przyrostu siły.

Zjedz te pokarmy budujące mięśnie i pochwal się swoją partią bicepsów:

BIAŁKO JAJ

Jajka zawierają łatwo przyswajalne, wysokiej jakości białko, dziewięć niezbędnych aminokwasów, cholinę, odpowiedni rodzaj tłuszczu i witaminę D. Białka jaj są szczególnie bogate w białko. I nie martw się, liczne badania położyły kres teorii, że są one szkodliwe.

Każde białko jajka ma: Kalorie: 17, tłuszcz: 0, węglowodany: 0,2 gm, białko: 3,6 gm

PIERSI Z KURCZAKA

Kurczak jest doskonałym źródłem wysokiej jakości białka, które jest potrzebne do utrzymania i naprawy mięśni, zdrowia kości i utrzymania wagi.

100 gm piersi z kurczaka ma: Kalorie: 195, tłuszcz: 7.72gm, węglowodany: 0, białko: 29.55 gm

RYBY

Wysoka zawartość białka, niska zawartość tłuszczu i niezwykle bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, ryby mogą być Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli szukasz do pakowania na mięśnie. Kwasy tłuszczowe omega-3 wspomagają utratę tłuszczu i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie procesów w organizmie, takich jak metabolizm.

100 gm ryb ma: Kalorie: 112, tłuszcz: 1,22 gm, węglowodany: 0, białko: 23,3 gm

ALMONDY

Migdały są dobre dla Ciebie, surowe lub namoczone. Są one znane jako jedno z najlepszych źródeł alfa-tokoferolu witaminy E. To pomaga budowniczym mięśni, ponieważ witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który może pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki po ciężkich treningach.

50 gm migdały mają: Kalorie: 289, tłuszcz: 25,32 gm, węglowodany: 9,87 gm, białko: 10,63 gm

RYŻ BRĄZOWY

Brązowy ryż to pełnoziarniste zboże, które jest trawione bardzo powoli, dzięki czemu dłużej zachowuje sytość i zapewnia długotrwałą energię przez cały dzień. Może również pomóc zwiększyć poziom hormonu wzrostu (GH), który wspomaga wzrost mięśni, utratę tłuszczu i przyrost siły.

100 gm brązowego ryżu ma: Kalorie: 110, tłuszcz: 0,89 gm, węglowodany: 22,78 gm, białko: 2,56 gm

MLEKO ODTŁUSZCZONE

Mleko jest mieszanką kazeiny, wolno trawiącego się białka, i serwatki, szybko trawiącego się białka. Jest bogate w aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, takie jak leucyna, izoleucyna i walina. Laktoza pomaga uzupełnić zapasy energii, a niektórzy eksperci uważają, że składniki odżywcze zawarte w mleku mogą wspomagać utratę wagi.

100 ml odtłuszczonego mleka ma Kalorie: 37, tłuszcz: 0,19 gm, węglowodany: 5,07 gm, białko: 3,55g

Tags: migdałyBrązowy ryżKurczak piersiegg sieiskimmed mleka

Warte uwagi

Jak znaleźć dobrego dietetyka

Dietetyk Samantha Gemmell wyjaśnia, jak znaleźć wykwalifikowanego dietetyka i odpowiedniego dla Ciebie. Ponieważ nie każdy dietetyk będzie dla ciebie odpowiedni. Niektórzy mówią, że nie...

Sekcje portalu