Trening TRX z taśmami

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Jeśli chcesz mieć szczupłą sylwetkę i świetną kondycję, ale ćwiczenia, w których musisz używać obciążenia nie są dla Ciebie, powinieneś spróbować ćwiczeń TRX. Możesz z nimi ćwiczyć gdzie tylko chcesz i kiedy chcesz.

R. Hetrick, który kiedyś był komandosem Ameryki, jest odpowiedzialny za ćwiczenia TRX. Chciał on, aby jego własna kondycja stała się lepsza, a żołnierze nie tracili formy, zwłaszcza, że przebywali w łodziach podwodnych lub bazach wojskowych tworzonych dość czasowo. W takich warunkach potrzebowali sprzętu, który jest lekki, mobilny i może być wykorzystywany do treningu wszystkich partii ciała.

Hetrick zaczął tworzyć treningi, wykorzystując najpierw pasy nośne stosowane do karabinów. Kiedy przeszedł na emeryturę, poszedł o krok dalej i pracował nad prototypem przedmiotu, dzięki któremu ćwiczenia mogą być utrzymywane w zawieszeniu. Owocem tej pracy jest TRX, do którego często dodawana jest nazwa Suspension Trainer.

TRX - co to jest?

TRX to proste urządzenie treningowe. Składa się z zestawu regulowanych pasów w kształcie litery Y, wykonanych z mocnego i lekkiego polimeru. Można je zawiesić w dowolnym miejscu - w domu i na zewnątrz. Łatwe w transporcie. Wystarczy przymocować jeden koniec do nieporuszającego się miejsca. Linki zaczepia się na ręce lub stopie.

trenażer zawieszenia trx

Czy to się opłaca?

TRX wszędzie staje się coraz bardziej popularny - dotyczy to również Polski. Wszystko dzięki zaletom - każdy może z niego korzystać, a ćwiczenia są różne i pracują przy nich wszystkie mięśnie. Za obciążenie odpowiada ciało ćwiczącego. Oprócz pracy z mięśniami, TRX pomaga w utrzymaniu wyprostowanej postawy, dlatego bywa stosowany na początku rehabilitacji. Mięśnie rozwijają się w ten sam sposób, a kręgosłup i stawy nie są zbyt mocno obciążone. Co ważniejsze, podczas ćwiczeń wykorzystywane są również mięśnie głębokie. Kolejną zaletą jest poprawa siły, wytrzymałości i równowagi. Nuda z tymi pasami nigdy nie będzie nam grozić.

Siłownia vs. dom

W zasadzie to od ćwiczącego zależy, w jakim miejscu będzie chciał ćwiczyć. Jeśli zamierzasz robić to w domu, to nie jesteś zdefiniowany przez czas. Tak naprawdę każda pora będzie dla niego dobra, a plan ćwiczeń można stworzyć pod kątem potrzeb i odpowiednich mięśni do poprawy. Z drugiej strony, siłownia gwarantuje motywację do uzyskania wymarzonej sylwetki. Trener prowadzący zajęcia pomoże, jeśli ćwiczenia nie są wykonywane prawidłowo, a w razie problemów pomoże je rozwiązać. Dodatkowo kontuzja jest tu znacznie mniej możliwa. Kluby fitness wykorzystujące TRX mają naprawdę wciągające zajęcia, które dają możliwość poznania wszystkich jego możliwości. Dlatego też, jeśli ktoś dopiero zaczyna poznawać TRX, powinien skorzystać z siłowni. Opinie (jak w przypadku każdej aktywności) są różne - każdy powinien sam zdecydować, czy lepiej jest wykonywać TRX w domu, czy na siłowni.

Warte uwagi

Czy twój olej do gotowania szkodzi twojemu...

Nadszedł czas na audyt olejów w Twojej spiżarni! Tak zwane "zdrowe dla serca" przetworzone oleje mogą przynieść ci więcej szkody niż pożytku. Jeśli mówienie o olejach do gotowania...

Sekcje portalu