Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Dietetyk Samantha Gemmell wyjaśnia, jak znaleźć wykwalifikowanego dietetyka i odpowiedniego dla Ciebie.

Ponieważ nie każdy dietetyk będzie dla ciebie odpowiedni.

Niektórzy mówią, że nie powinieneś zobaczyć dietetyka, ponieważ nie jest to obecnie regulowany lub chroniony termin. Chociaż jest to prawda, nie oznacza to, że wszyscy dietetycy są fałszywi lub oszuści. Wszystko, co musisz zrobić, to zadać kilka pytań, aby znaleźć wykwalifikowanego dietetyka i odpowiedniego dla Ciebie. 80% tego, jak wyglądamy, czujemy się i działamy, zależy od tego, co jemy, więc znalezienie odpowiedniego dietetyka może pomóc ci bez wysiłku i trwale osiągnąć swoje cele. Myślimy nawet, że znalezienie dietetyka może być ważniejsze niż PT. W THR1VE ściśle współpracujemy z wykwalifikowanymi dietetykami, którzy definiują "zdrowie" w oparciu o wiodącą naukę o żywieniu. Oto nasze wskazówki dotyczące znalezienia odpowiedniego dietetyka dla Ciebie.

Szukaj kwalifikacji

Czy wymieniają swoje kwalifikacje na swojej stronie? Jeśli jest tam wzmianka o dyplomie Advanced Diploma, Bachelor Degree lub wyższym, oznacza to, że odbyli oni rozsądną ilość studiów w tej dziedzinie. Z drugiej strony, trener zdrowia lub wellness nie ma żadnego uznanego szkolenia od RTO, więc nie jest to idealny wybór.

Szukaj obszarów zainteresowań

Czy ten praktyk pracuje w obszarze, który może Ci odpowiadać? Wielu będzie miało specjalne zainteresowanie w jednym lub kilku obszarach opieki. Niektórzy pracują w zdrowiu kobiet, niektórzy w utracie tłuszczu, niektórzy w budowaniu sylwetki, niektórzy bardziej w odzyskiwaniu od przewlekłej choroby. Upewnij się, że wybierasz praktyka, który może pracować z tym, co masz. Jeśli nie jesteś pewien, wyślij im e-mail i zapytaj. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie są odpowiednimi praktykami dla Ciebie, będą w stanie skierować Cię do kogoś, kto jest.

Szukaj ich stowarzyszenia

Wykwalifikowani dietetycy są zazwyczaj samoregulujący. Oznacza to, że sami decydują, czy chcą przystąpić do stowarzyszenia. Większość stowarzyszeń zachęca do ustawicznego kształcenia poprzez studia, seminaria i dni szkoleniowe. Więc jeśli twój praktyk jest częścią stowarzyszenia, będą one stale aktualizować swoją wiedzę i umiejętności. Oznacza to więcej wiedzy i umiejętności, aby skorzystać z Ciebie! Więc jeśli chcesz uaktualnić swoje ciało dzisiaj, spójrz na widząc dietetyka. Wszystko co masz do zyskania to zdrowie!

O Samanthcie
Samantha Gemmell jest inspirującym dietetykiem (BHSc), pisarzem o zdrowiu i mówcą. Jej pasją jest dzielenie się swoją wiedzą i pomaganie ludziom w znalezieniu ich własnej ścieżki do kwitnącego życia. Możesz ją znaleźć tutaj lub na Facebooku.

Warte uwagi

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

"Nie mam siły", "Zacznę od jutra", "Nie stać mnie na sport". Wymówki - słyszeliśmy je zewsząd i pewnie nie raz, sami, w ten sposób usprawiedliwialiśmy swoją bierność. Problemem...

Sekcje portalu