Idealna torba do fitnessu

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Aktywne kobiety, które lubią uprawiać sport, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że tego typu wyjazdy wymagają odpowiedniej torby treningowej. Warto więc dowiedzieć się, na co zwracać uwagę przy jej wyborze. W końcu nietrudno się domyślić, że choć estetyka nie jest bez znaczenia, to tak naprawdę liczy się aspekt praktyczny.

Po pierwsze - materiał

Już na samym początku należy mieć świadomość tego, że torba treningowa wymaga odświeżania znacznie częściej niż klasyczna torebka. Dlatego dobrze jest postawić na taką, o której wiadomo, że szybko schnie, a mniejsze plamy można z niej łatwo usunąć. Ważną cechą może być również jej wodoodporność, ponieważ w naszym klimacie deszcz, który może nas zmoczyć w drodze na zajęcia, nie jest wcale niczym niezwykłym. Kupując torbę na fitness, warto zastanowić się, w jaki sposób będziemy transportować buty na zmianę. Optymalnym rozwiązaniem jest noszenie ich w osobnym worku, jednak nie jest to dobry pomysł z praktycznego punktu widzenia. Obecnie coraz więcej producentów może nam zaoferować torby z praktyczną kieszenią na buty. Zwalnia nas to z konieczności martwienia się o to, jak oddzielić je od innych rzeczy, które zabieramy na fitness.

Ile komór powinna mieć torba na fitness?

Wybierając się na trening należy mieć świadomość, że zazwyczaj nie ograniczamy się jedynie do butów i stroju sportowego. Chętnie zabieramy ze sobą również jedzenie i wodę, żel pod prysznic i wiele innych przydatnych drobiazgów. Jeśli nie chcemy niepotrzebnie tracić czasu na szukanie nowych rzeczy, powinniśmy postawić na torbę z jak największą liczbą komór, bo każda z nich zostanie wykorzystana.

torba sportowa

Torba fitness i jej wielkość

Z doświadczeń kobiet wynika, że zasada, że im większa torba, tym lepiej, wcale nie musi się sprawdzić. Nie należy jednak również inwestować w zbyt małą torbę, ponieważ nie będzie ona spełniała nawet najważniejszych swoich funkcji. Wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji. Przed zakupem warto zastanowić się, ile rzeczy zabieramy ze sobą na trening, jakie dystanse pokonujemy i w jaki sposób to robimy. Dobrze jest też mieć na uwadze, że w najbliższym czasie nasze preferencje mogą ulec zmianie, a to, że obecnie nie bierzemy na trening żelu pod prysznic nie oznacza, że nie zaczniemy tego robić w najbliższym czasie. Mając to na uwadze, można dojść do wniosku, że średniej wielkości torba zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem.

Rączki czy paski?

Ostatnia kwestia dotyczy uchwytów i pasków. Tutaj najważniejszym czynnikiem jest waga, bo o ile lekką torbę bez przeszkód można nosić za uchwyty, o tyle cięższą lepiej nosić na pasku, który najlepiej usztywnić i mieć opcję regulacji długości.

0 Komentarze

Warte uwagi

15 pokarmów bogatych w wapń, które powinny...

Niedobór wapnia w organizmie może powodować bóle nóg, kolan i rąk. Ponieważ nasz organizm nie produkuje tego minerału, konieczne staje się spożywanie jego odpowiedniej ilości w codziennej...

Sekcje portalu