Jak spalić dużo kalorii w krótkim czasie? Poznaj 5 najlepszych sposobów!

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby spalić dużej ilości kalorii w jak najkrótszym czasie. Jak jednak można tego dokonać? Okazuje się, że istnieje kilka aktywności fizycznych, które pozwolą na osiągnięcie tego celu.

Każdy chciałby uprawiać sport, który nie jest męczący, a jednocześnie pozwala spalić dużą ilość kalorii w bardzo krótkim czasie. Nie ma jednak idealnego rozwiązania, każdy sukces tak naprawdę okupiony jest ciężką pracą. Jeśli ktoś naprawdę chce szybko schudnąć, musi najpierw podjąć znaczny wysiłek fizyczny. Tylko w ten sposób można pozbyć się zbędnych kilogramów i spalić dużą ilość kalorii w krótkim czasie.

Jakie aktywności fizyczne wchodzą w grę w tym przypadku? Jak ćwiczyć, aby szybko schudnąć? Osoby, które podejmą wyzwanie, pierwsze efekty powinny zauważyć już po dwóch tygodniach. Będzie to jednak nie tylko utrata zbędnych kilogramów, ale również poprawa samopoczucia, zwiększenie wydolności organizmu oraz rozwój masy mięśniowej. Ciało zacznie zmieniać się nie do poznania.

Jak skutecznie spalić dużo kalorii w krótkim czasie?

1. postaw na trening aerobowy

Podczas treningu aerobowego pracują wszystkie mięśnie i spalana jest duża ilość kalorii. Jeśli efekty mają być długotrwałe, a celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów, trening aerobowy jest obowiązkowy. Włącz go do swoich codziennych obowiązków.

Nie rezygnuj z interwałów

Interwały to zdecydowanie najlepszy sposób na poprawę metabolizmu i kondycji fizycznej organizmu. Tak zwane treningi interwałowe nie są długie, bo trwają około 20 minut, ale podnoszą tempo do maksymalnego poziomu. Spalane są setki kalorii. Dobrze jest wykonywać taki trening co najmniej dwa razy w tygodniu.

Sposoby progresji szkoleniowej

3. zwiększaj obciążenie

To jedyny sposób, by doprowadzić mięśnie do prawdziwego zmęczenia. Pamiętaj, że ciało jest przyzwyczajone do pracy pod własnym ciężarem. Zatem tylko zwiększenie tej energii wymusza naprawdę intensywny wysiłek, a co za tym idzie spalanie dużej ilości kalorii.

4. zacznij trenować tabatę

Jest to trening interwałowy trwający zaledwie 4,5 minuty, który daje naprawdę duże wrażenie. W tym czasie można spalić 150 kalorii. Można go wykonywać nawet kilka razy dziennie. Efekty są doskonałe i szybko widoczne.

5. uwierz w siebie

W każdym treningu aerobowym, siłowym czy interwałowym staraj się przekraczać własne granice i wytrzymać nieco dłużej, niż wydaje Ci się to możliwe, mimo ogromnego wysiłku, jaki odczuwasz. To najlepszy sposób na poprawę wydolności organizmu i podkręcenie metabolizmu do naprawdę wysokich wartości. Efekty przyjdą zaskakująco szybko.