Usuwanie włosów

Udostępnij:


Wypróbuj najlepszy Catering dietetyczny Bielsko-Biała. Zdrowe i pełnowartościowe diety pudełkowe od Bistro Box!

Obecnie istnieje całkiem sporo metod usuwania owłosienia. O dziwo, wciąż najpopularniejsze są tradycyjne golarki. Pamiętajmy, że włosy pokrywają niemal całe ludzkie ciało. U jednych są one gęste i mocno widoczne, a u innych ledwo zauważalne. Wiele zależy od płci, przyjmowanych leków czy jakiegoś zaburzenia, np. hormonalnego. Choć wśród kobiet rezygnujących z depilacji zdarzają się nieliczne wyjątki, zdecydowana większość z nas szuka skutecznych metod usuwania nieestetycznego owłosienia. Metod depilacji jest wiele, dlatego każda z nas może znaleźć wśród nich coś dla siebie. Zapraszamy do przeglądu każdej z nich.

Metody trwałe

Do najpopularniejszych metod nietrwałych należą: maszynki do golenia, woski - ciepłe i zimne, depilatory mechaniczne, kremy depilacyjne oraz pasta cukrowa.

Golarka to niezwykle prosty, niedrogi i nieskomplikowany sposób na golenie. Niestety, pozwala ona na przycięcie włosków dopiero następnego dnia, przez co następnego dnia mogą pojawić się małe odrosty. Zabieg ten najlepiej powtarzać co dwa dni i wykonywać na mokro. W tym celu należy stosować pianki lub żele do golenia. Minusem jest to, że włosy odrastają grubsze i mocniejsze.

Wosk również pomaga pozbyć się niechcianego owłosienia. Ciepły wosk wpływa na rozszerzenie porów skóry. Nakłada się go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Na owłosione partie skóry nakłada się pasek fizeliny, który następnie zrywa się szybkim, intensywnym ruchem. Jest to metoda bolesna. Wosk zimny bazuje na temperaturze ciała. Stosuje się go w taki sam sposób jak wosk ciepły. Metoda ta powinna być powtarzana co 4-6 tygodni.

Depilatory mechaniczne to urządzenia elektryczne. Metoda ta pozwala na wyrwanie włosków wraz z cebulkami, co jest niewątpliwą zaletą. Niestety, jest to dość bolesne i czasochłonne. Należy również uważać, jeśli mamy bardzo wrażliwą skórę, gdyż może ją podrażnić.

Kremy depilacyjne rozpuszczają keratynę włosa. Jest to prosta, bezbolesna i niedroga metoda, ale niestety działa na krótko i zabieg należy szybko powtórzyć.

Pasta cukrowa zawiera cukier, wodę i sok z cytryny. Nakłada się ją na włosy i łamie zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Jest to metoda łatwa, a pasta nie przykleja się do skóry, przez co jest mniej bolesna.

gładkie nogi

Trwałe metody usuwania włosów

Trwałe metody usuwania owłosienia to: lasery, IPL, elektroepilacja.

Lasery diodowe to najpopularniejsza forma trwałego usuwania owłosienia. Usuwa on włoski za pomocą impulsowych wiązek światła. Laser promieniuje, a cebulki włosa ulegają zniszczeniu. Ten rodzaj depilacji przeprowadza się kilkakrotnie, powtarzając ją co kilka tygodni.

IPL to zabieg, podczas którego klientka naświetlana jest lampą ksenonową. Pozwala ona na usuwanie włosów na różnych głębokościach. Zabieg również wykonywany jest w seriach, około 5-8.

Elektroepilacja to zabieg z wykorzystaniem energii elektrycznej. Impuls elektryczny trwale uszkadza macierz włosa, przez co włos przestaje rosnąć.

Warte uwagi

Płaski brzuch w tydzień - dieta i ćwiczenia na...

Czy to możliwe, aby zrobić płaski brzuch w ciągu zaledwie tygodnia? Jeśli Twoim marzeniem jest wyrzeźbienie płaskiego brzucha w tydzień, te ćwiczenia pomogą spełnić Twoje marzenie! W...

Sekcje portalu